Huh, végre ismét kiszabadultunk a városból. Elvileg feherb Kõszegre szeretett volna menni valamilyen túrára, de én azt mondtam, hogy nekem nincs most 4ezer Ft-om egy ilyen túrára, nem is beszélve a korán kelésrõl. Ekkor vetõdött fel hogy menjünk el ismét forrásozni a Pilisbe, hiszen még mindig van egypár forrás, amit a Pilisi Parkerdõ forrásai túramozgalom miatt fel kellene keresnünk. Feherbnek már amúgy is elege volt a sok biciklizésbõl, úgyhogy megállapodtunk ebben a közelebbi túrában. Indulás reggel 8-kor, ez is nagyon kellemes volt.
Természetesen feherb nézte ki az útvonalat és most Esztergom és környékét jártuk be a felkeresendõ források miatt. Kiinduális pont a Búbánat völgy volt, kb 9 körül indultunk túrázni.
Elsõ célunk a Hideg-kút illetve a Hideg-forrás voltak. Mindkettõ elég közel van a 11-es úthoz, csak az egyik a Duna felõli oldalon, másik meg nem:). Hamar megtaláltuk õket, az egyikbõl nem folyt semmi, a másik pedig bemerítõs volt. Egy kicsit kellett csak a piros háromszögön felfelé menni és meg is találtuk a forrást. Szerencsére most nem öltöztem túl:)
Innen tovább haladtunk a piros háromszögön a Sas-hegy tetejére. Útközben feherbék megkerestek egy geoládát, nekem nem volt kedvem keresgélni, elég volt összeszedni magam, mert úgy izzadtam, mint egy ló. Hamar visszatértek, de innen még további meredek kaptató jött, amin elég lassan vánszorogtam fel.
Az idõ szinte végig kellemes volt, felhõ takarta az eget, a nap nem sütött végig és ráadásul élénk szél fújt, úgyhogy kellemes túrázó idõnk volt.
Ezután szinte a kocsihoz érkeztünk vissza,- útközben megálltunk még a Majális forrásnál is - ugyanis egy kört tettünk meg, és a Búbánat völgyben sorakozó tavak végéhez érkeztünk. Tovább mentünk a jelzésen, a következõ célunk a Barát-kút volt. Üdülõházak mellett haladtunk el, az út alig emelkedett. Aztán a Fárikúti út végén letértünk a jelzésrõl és egy másik, teljesen normális földúton haladtunk tovább egészen a Barát-kútig.
A Barát-kútnál eléggé kivoltam, úgyhogy nem segítettem a feherbnek mérni:( Csak ültünk az úton krcicharddal és vártunk. Innen ismét visszatértünk a jelzésre, a sárga sávra és a Diós völgy felé vettük az irányt. Gabonatáblán, majd hatalmas kaszálón haladtunk keresztül, azonban a sárga jelzés eléggé bekavart. A feherbnél lévõ térkép és a GPS térképe nem volt összhangban és kénytelenek voltunk egy dzsindzsáson átvágni, hogy leérjünk a Diós völgyi üdülõövezetben vezetõ egyik földútra. Borzalmas volt ott lekászálódni, de marha nagy szerencsénk volt mert egy elhagyatott üdülõház kertjébe érkeztünk aminek az elején sem volt kerítés, így könnyen kijutottunk az útra. És feherb nagyszerû navigálását is jelzi, hogy kb 30 métert kellett csak mennünk tovább a Diós-kútig.
Mértünk majd mentünk tovább. Következõ forrásunk a Csurgó-kút volt. Ehhez fel kellett mennünk ismét a sárga sávra - útközben valahol letértünk róla - majd felértünk egy gerincre. Innen sajna lefelé haladtunk a Csurgó forrásig. Az a forrás tényleg csak csurog:) Pihi, mérés, majd irány tovább.
Már csak két forrás maradt, az egyik a Holop. Ez viszont szintben eléggé lent volt a Búbánat völgy felé vezetõ zöld sávtól. Lefele még ok volt, de visszafelé nagyon lassan jutottam fel. Különben a vízszintes és lejtõs szakaszokon simán tartottam a lépést a többiekkel, de emelkedõn nagyon lemaradtam, sokszor meg kellett állnom pihegni.
A zöld sávon mentünk tovább, eléggé kanyarogva, végig lefelé. Ez kellett, mert több emelkedõt nem bírtam volna. Végül visszajutottunk a Búbánat völgybe és ismét az üdülõövezetben haladtunk. Csak ámultunk néhol micsoda házak vannak! Elhaladtunk a legfelsõ, nagy horgásztó mellett és nemsokára visszatértünk a kocsihoz.